ПОКАЗАННЯМ ДО ПРОВЕДЕННЯ РЕНТГЕНОДІАГНОСТИКИ Є НАСТУПНІ ПРОБЛЕМИ:

  •  затримка появи зубів;
  • формування патологічного прикусу;
  • патологічні зміни, кісти і т. д.;
  • глибокий карієс та його ускладнення;
  • визначення стану каналу зуба;
  • переломи щелепи;
  • пульпіт і т. д.

Рентгенівські знімки зубів (рентгенодіагностика)

Рентгенодіагностика захворювань зубів і щелеп – один з найпоширеніших методів в стоматологічній практиці. Завдяки діагностиці лікар зможе максимально повно побачити картину стану зубних рядів і тканин, грамотно встановити діагноз, правильно провести терапію.

НАВІЩО РОБИТЬСЯ РЕНТГЕНІВСЬКИЙ ЗНІМОК (РЕНТГЕНОДІАГНОСТИКА) ЗУБІВ?

Рентгенівський знімок хворого зуба має високу точність і тому застосується в клініках всіх країн. Сучасне обладнання значно відрізняється від аналогів минулих років. Завдяки його використанню, вдається мінімізувати дозу опромінення і отримати точне зображення зубів. Рентгенодіагностика карієсу зубів може бути застосована у всіх сферах стоматології.

Рентген знімок всіх зубів дає можливість стоматологу з’ясувати те, що не видно неозброєним оком. За допомогою знімка визначають хвороби пародонту і загальний стан зубів. Діагностика спрямована на оперативне з’ясування фронту робіт і проведення грамотної терапії.
Рентгенівський знімок зубів потрібен для отримання інформації про новоутворення в порожнині рота. За допомогою знімка лікар може точно вивчити всі патології і проблеми в порожнині рота, скласти схему терапії. Нерідко рентген знімки зубів з описом – єдиний метод діагностики захворювань.

Незважаючи на те, що ця процедура досить поширена, вона має деякі протипоказання. Це стосується пацієнтів з кровотечами і у важкому стані. Не рекомендований рентгенівський знімок зуба при вагітності. Хоча доза опромінення досить мала, організм дитини дуже чутливий до рентгенівськиї променів. Тому вагітним жінкам при проведенні діагностики шию і груди закривають свинцевими жилетами.

З урахуванням того, що стоматолог не призначить рентген знімки зубів з описом без вагомої причини, діагностику вагітним можна проводити при дотриманні заходів безпеки. Проведення рентгена дозволено в другій половині сроку виношування дитини.

Процедура рентген діагностики займає кілька хвилин. При цьому метод повністю безпечний. Підготовка до рентгенодиагностики починається зі зняття будь-яких виробів з металу, які можуть засвітити знімок. Для захисту організму пацієнта надягають спеціальний чохол зі свинцю, який закриває шию і пояс. У стоматології його називають свинцевий фартух. Чохол не пропускає радіаційні промені і значно знижує дозу опромінення.
Далі пацієнт притискає зубами спеціальну мітку і через кілька хвилин знімок буде виконаний. Сучасне обладнання випромінює мінімальну кількість радіації. Згідно з нормами, доросла людина може отримати дозу опромінення не більше 1000 мк.хв. Ця цифра дорівнює приблизно 100 знімкам, виконании на сучасному рентгенологічному апараті або 40 панорамним зображенням. Тому стоматологи з упевненістю говорять, що знімок повністю безпечний і нешкідливий.

Ми працюємо:

Парні числа місяця: 9:00 - 16:00
Непарні числа 12:00 - 19:00    

м. Рівне, вул. Відінська, 41/2

(097) 580-97-67

shadent.com.ua@gmail.com

Зв'яжіться з нами